Kategorie

Kolimátory

Kolimátory

Kolimátor (zaměřovač) - Kolimátor je v oblasti zbraňové techniky optické zařízení, které se upevňuje ke zbrani před klasická mířidla nebo místo nich a usnadňuje zamíření především tím, že řeší problém se střídavým zaostřováním mířidel a cíle. Kolimátor možňuje přesné a rychlé zamíření i ve tmě. Kolimátory (obzvláště uzavřené) se podobají puškohledům je v nich však zdroj světla (dioda - červená/zelená/modrá), který vysílá paprsek proti čočces antireflexní úpravou. Do kolimátoru lze hledět jen jedním okem, proto se ztrácí plastický vjem světelného bodu a ten se jeví jakoby v nekonečnu.

Neprůhledový kolimátor - Neprůhledový kolimátor je složen ze zrcátka a světelné diody Střelec se na něj musí dívat oběma očima a tečku zrcadlící se na zrcátku umísťuje přes cíl. Na rozdíl od průhledového kolimátoru nemá demaskující účinek.

Průhledový kolimátor - Průhledový kolimátor má na rozdíl od neprůhledového namísto zrcátka vysoceodleskové sklíčko. Průhledový kolimátor ale může z druhé strany (zpředu ke střelci) dost svítit, což má značný demaskující účinek.

Další rozdělení kolimátorů - Dále se kolimátory můžou dělit podle toho zda jsou uzavřené (tubusové, podobné klasickým puškohledům) nebo otevřené (klasické kolimátory) např. český kolimátor OKO. Otevřené jsou používány výrazně častěji, ale jsou náchylnější na poškození.

Kolimátory - Kategorie

Nejprodávanějši v kategorii Kolimátory

1
Zvětšovací modul Vortex VMX-3T
Zvětšovací modul Vortex VMX-3T - Na cestě
Zvětšovací modul Vortex VMX-3T Kvalitní, dusíkem plněný, vodotěsný zvětšovací modul Zvětšovací modul VMX-3T Vor..
4 850,00 Kč
Bez daně: 4 008,26 Kč
2
Kolimátor Vortex Spitfire 3x Prism Scope
Kolimátor Vortex Spitfire 3x Prism Scope - Není na skladě
Kolimátor Vortex Spitfire 3x Prism Scope   Kvalitní, dusíkem plněný, vodotěsný tubusový kolimátor Kolimátor ..
8 290,00 Kč
Bez daně: 6 851,24 Kč
3
Kolimátor Sightmark Sure Shot Reflex Sight Black
Kolimátor Sightmark Sure Shot Reflex Sight Black - Do 10 dní
Kolimátor Sightmark Sure Shot Reflex Sight Black  Série kolimátorů sightmark jsou vytvořené jako lehké a přesné zaměřovače. Kolimátory zna..
2 160,00 Kč
Bez daně: 1 785,12 Kč